JP Morgan CIO: Blockchain Varolan Teknolojiyi Değiştirecek

JP Morgan CIO Lori Beer, Buenos Aires’teki bir basın toplantısında, blockchain’in birkaç yıl içinde “mevcut teknolojinin yerini alacağını” söyledi.

Blockchain’in daha büyük ve daha geniş bir kullanımını göreceğiz […] Blockchain birkaç yıl içinde mevcut teknolojinin yerini alacaktır, bugün sadece mevcut olanla birlikte var olur.

Beer, JP Morgan’ın “ödeme sürecini basitleştirmek ve müşterilerin KYC (Müşteri Bilgilerini Tanıyın) politikasıyla ilgili bilgileri saklamak için blockchain teknolojisini kullandığını açıkladı. Ayrıca Blockchain teknolojisinin kara paranın aklanmasının önlenmesine yardımcı olduğunu da ekledi. Beer, banka tarafından blok zincir teknolojisinin kullanımını şu sözleriyle açıkladı :

Şu anda birçok yolu takip ediyoruz. Ethereum’a dayanan açık kodlu bir blockchain icat ettik . Gerçek blockchain teknolojisi henüz ihtiyacımız olan gizlilik ve ölçeklenebilirlik ile ilgili sorunları çözememiştir. Hyperledger ve Enterprise Ethereum Alliance ile bağlantılıyız. Bu teknolojinin iş dünyasında uygulanması, teknolojinin kendisinden daha önemlidir. Sadece maliyet düşürme için değil, aynı zamanda yeni ürünler geliştirme fırsatları için de bakıyoruz.

Ayrıca, JP Morgan’ın kripto para satın alma pozisyonu hakkında da beer’a soru soruldu. Bankanın yalnızca düzenlenmiş olanı desteklediğini ve sanal paralarla ilgili durumu değerlendiren uzmanların olduğunu açıkladı. ICO lar ile ilgili kurumsal konum sorulduğunda , Beer yanıt vermemeyi tercih etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir